Малку познат факт: Алкохолот и смртта


Според најновите истражувања, луѓето што не пијат алкохол умираат помлади. Оваа тематика се проучува повеќе од дваесет години и искуствата велат дека луѓето што многу ретко или воопшто не пијат алкохол имаат најголема стапка на прерана смрт (дури 69%). После нив се константните пијачи, а најдобро балансирата бројка е кај оние што пијат умерено.

Народски кажано: Жено, ќе одам у кафана. САКАМ ДА ЖИВЕАМ ПОДОЛГО!!!

Посетено 9.728 пати

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Watch Fate/Grand Order: Zettai Majuu Sensen Babylonia - Initium Iter (Dub) Episode Full

Liz and the Blue Bird (Dub) Episode Full

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Subrion: https://subrion.org/members/info/gogoanimebe/

About: https://about.me/kissanimemx