Игор Џамбазов: 31 март (Извадок од книгата „Приказни од Мјаукедонија“)

– Извадок од книгата „Приказни од Мјаукедонија“

31 март

Крај на последниот март. Ова беше чкарт март. Последната вест, во последниот март предизвика вистинска детонација. Детонатор. Нова духовна храна за сеирџиите. Пари, уцени, рекети, автомати за комар, лихвари… а народот се чуди, државата уште повеќе. Како да ја открија Америка.

И во Америка има детонатори. И тоа еден куп. И што фајде што ја откриле вистинската Америка? Знаете ли Вие, мјаукедонски хомо-сапиенси, дека дотичната Америка како таква, ја граделе најосогласените затвореници, убијци, уценувачи, силувачи…

Чисто информативно.

Посетено 153 пати

Watch Fortune Arterial: Akai Yakusoku Episode 12

Animepahe: Legend of the Dragon Kings anime episode 12 online free at https://animepahe.cc english anime

AnimeHeaven: Nanatsu no Bitoku Specials anime episode 2 online free at https://animeheaven.pro dr stone anime heaven

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/gogoanimelol/

Beautifulnow: https://beautifulnow.is/users/kissanimemx