Животот во апостолки

Плажата му се плази на морето.
Обврските се одврзани пци.
Песок и жешки стапала.
Книгата се чита сама,
одново и одново.
Чадорот засаден во песокот
гордо му пркоси на ветерот.
Погледот и бескрајот,
перспективата и ти.
Кротка квечерина и
потквасена месечина.
Газда си на својот мир,
сопственик на сегашноста.
Тивко ветре ти буричка во косата,
како на времето мајка ти
кога проверуваше
да не си фатил
вошки.

Посетено 224 пати

Website https://animeflix.nl: Watch Cardcaptor Sakura: Clear Card animeflix Episode 22 neon genesis evangelion animeflix

TwistMoe: Precure All Stars Movie New Stage 2: Kokoro no Tomodachi anime episode Full online free at https://twistmoe.net twist moe

AnimeFLV: Scarlet Nexus anime episode 10 online free at https://animeflv.uk anime websites

AnimeBee: The Emerald City of Oz (Dub) anime episode Full online free at https://animebee.to free anime online

Vi gravatar: https://vi.gravatar.com/animefreakws

En eyeka: https://en.eyeka.com/u/gogoanimebe