Знаете ли…

plaza-apostolki-naslovna_majkatiitatkoti
Знаете ли уште колку
патриоти ќе се појават
годинава, што нема
да одат во Грција на одмор?
Знаете ли дека Јадранот
станува се подалеку?
Знаете ли на колку луѓе
ќе им биде
здодевно во Охрид?
Знаете ли дека
во Преспа оделе
само Битолчани?
Знаете ли дека
Дојранското е бара?
Знаете ли дека
за време на одморите
дома е најубаво?
Знаете ли колку луѓе
и ова лето ќе пoстирaaт
фотографии
од минатите одмори?

595x90

Посетено 3.643 пати

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime website GoGoAnime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

GoGoAnime Naruto: Shippuden Episode 498

Death Note

The Rising of the Shield Hero (Dub)

GoGoAnime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 4