Секоја држава, особено на Балканот, си има по некој заебан во администрација!

Имено, на социјалните мрежи се појави фотографија каде што вработена во администрација во општината во Ваљево, Србија си решава крстозбори за време на своето работно време.

Добро сега, некој крстозбор, некој солитер, некој Фејс… Кој за што си е надарен и кој за што учел.

Фотографијата предизвика бес и полемика во јавноста. Луѓето на „Фејсбук“ тврдат дека жената била фотографирана додека на шалтерот чекале да завршат работа повеќе од 100 луѓе.

„Ова е сликано во оштината. Госпоѓата решава крстозбор, додека на шалтерот, каде што  треба да биде, чекаа повеќе од десетици луѓе. Па барем сокријте ја да не ја гледаме“, стои на објавата.

Додека, пак, некои сметале дека жената го користела своето слободно време и дека била на пауза.

„Можеби жената била на пауза. Дали сте сигурни дека ова не е фотографирано за време на пауза“, биле некои од коментарите под фотографијата.

Посетено 534 пати

Yuugen Kaisha: Jiken File 00 - Hajimari wa Ayashiku mo Hanayaka ni Episode Full

Watch Doupo Cangqiong Episode 12

GoGoAnime: Colorful The Motion Picture anime episode Full online free at https://gogoanime.be anime gogo

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE

Sonicsquirrel: http://sonicsquirrel.net/detail/user/gogoanimebe

Wishlistr: https://www.wishlistr.com/gogoanimebe