15 докази на лице место зошто жените живеат подолго од мажите!!

Хелоу!

Бидејќи, пред нас е месецот на борбата и освестувањето… а, досега истретиравме доста „женски“ теми… Сега одиме малку да погледнеме ЗОШТО баш ние жените живееме подолго од вас мажите.

Не е дека е некое непишано правило, но факт е дека мажите знаат да си ја „погодат“ професијата и „начинот“ на извршување на работата. Не сме криви ние… не ве тераме со сила да експериментирате забавувајќи се и пробувајќи разни будалаштини на работното место.

Па… идеме…

Посетено 680 пати

Website https://animepahe.cc: Watch Batman: Gotham Knight animepahe Episode Full anime online

Website https://gogoanime.be: Watch Fresh Precure! gogoanime Episode 50 i want to eat your pancreas gogoanime

AnimeFLV: Saint Seiya: Kamigami no Atsuki Tatakai anime episode Full online free at https://animeflv.uk free anime

TwistMoe: Samurai Gun Special anime episode Full online free at https://twistmoe.net watch anime free

Thefarmingforum co: https://thefarmingforum.co.uk/index.php?members/animefreakws.160077/#about

Animeflixnl tumblr: https://animeflixnl.tumblr.com/