И коњот на прошетка низ Рекорд, само каде е принцот?

Не е прв пат да се забележи некое животно низ улицте на Скопје… овој пат скопјани имаа можност да видат залутен коњ кој наверојатно се спасил од „принцот“.

Социјалните мрежи веќе се преплавени со прекрасниот бел коњ, за кој се надеваме дека нема да падне во рацете на лошковците. Според некои натписи од порталите, наводно за него се погрижил МВР. За сега е нејасно каде е принцот и како белиот коњ успеал да стигне во контра-правец на најфрефентната улица во Скопје.

А, вие самите проценете ја убавината на овој прекрасен убавец:

Посетено 172 пати

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

https://wcostream.cc anime

AnimeFreak: Samurai X: The Motion Picture (Dub) anime episode Full online free at https://animefreak.ws sites like animefreak

Triton of the Sea (1979) (https://twistmoe.net/m/2pmr) Episode 2

Plurk: https://www.plurk.com/animefreakws

Drive google: https://drive.google.com/file/d/1vLeW50p_4apsyQb5-FiZB8jcR8s0cgDB/