FIFA 16 турнирче со Нејмар, Туран, Дани Алвес…

[fblike]fifa 16

Оваа година во своите FIFA 16 вештини во Барселона се испробаа Нејмар, Жорди Алба и Марк Андре тер Штеген од едната и Дани Алвес, Арда Туран и Клаудио Браво од другата страна.
На крајот помладата тројка без проблеми ја однесе победата, а покрај еден од коментарите на Алвес (тој со читањето книги), интересно од видеово е тоа што во една од главните улоги се најде Нејмар, заштитното лице на PES 2016, главниот ривал на FIFA 16.

[youtube height=”400 px” width=”100%”]https://www.youtube.com/watch?v=R_Rl6eVj6es[/youtube]

Посетено 362 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Secret of the Seal (Dub) (https://kissanime.mx/m/jmlB) Episode Full

Website https://animetv.cc: Watch Ninja Hattori-kun animetv Episode 2 anime tv dragon ball

AnimeDao: So, I Can't Play H! Episode 13 anime episode Full online free at https://animedao.nl free anime

Monkey King: Hero Is Back (Dub) Episode Full

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/kissanimemx/journal/

Sandiegoreader: https://www.sandiegoreader.com/users/animeflixnl/