Брз сендвич со чаден лосос

[fblike]

brz-sendvic-so-chaden-losos pixelmk jadememk
Обичниот секојдневен сендвич секогаш може да стане нешто посебно доколку во него се додадат парчиња чаден лосос.
Состојки:
Интегрален леб – 4 кришки
Чаден лосос – 2 кришки
Крем сирење – 2 лажички
Краставица – 1
Домат – 1
Варено јајце – 1
Магдонос – По вкус
Инструкции:
Чекор 1:
Добро сварете го јајцето во зовриена и потоа изладете го во ладна вода. Излупете го и исечете го на тенки кришки.
Чекор 2:
Лебот кусо потпечете го во тостер и загрејте го во рерна. Измијте ја краставицата и доматот и исечете ги на тенки кругови.
Чекор 3:
Сите четири кришки леб премачкајте ги со крем сирење. На две од четирите кришки наредете го лососот, вез него ставете ги кришките од варени јајца, круговите краставица и домат и поклопете го со друга кришка.
Добар апетит 🙂
Посетено 901 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch Shiawasette Naani Episode Full

ANIMEFLIX: The Defective anime episode 6 online free at https://animeflix.nl black butler animeflix

KissAnime: Unico in the Island of Magic (Dub) anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime haikyuu

Website https://animedao.nl: Watch Hybrid x Heart Magias Academy Ataraxia animedao Episode 12 attack on titan animedao

Twinoid: https://twinoid.com/user/10011253

Lazi: https://lazi.vn/user/gogoanimebe