Игор Џамбазов: Дедо ми 5-ре си беше диктатор! (ВИДЕО)

Во едно неодамнешно интервју, Игор Џамбазов откри за фамилијарниот однос со легендарниот актер и доајен на македонскиот театар, Петре Прличко.

Ќе се зборува за тоа каков беше дедо 5-ре приватно, каков беше неговиот однос со неговите колеги и пријатели и зошто важи за озогласен диктатор.

Во интервјуто влетува и хумористот Војче Китановски, а како специјално изненадување и внуката на Џамбазов, Марија Прличкова.

Дали токму тие ќе откријат некои сочни детали од животот на Џамбазов?

Се извинуваме за квалитетот на снимката, но сепак погледнете го видеото во целост…

Посетено 9.632 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch Magical Girl Lyrical Nanoha StrikerS Episode 26

AnimeTV: Hengen Taima Yakou Karura Mau! Sendai Kokeshi Enka anime episode 1 online free at https://animetv.cc free anime tv shows

Yume Tsukai (https://aniwatch.pro/m/lDkM) Episode 12

Watch anime online for free at TwistMoe anime sites

Forexfactory: https://www.forexfactory.com/kissanimemx

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/animeflixnl/