Мојата лична приказна со анксиозноста – Марија Прличкова (ВИДЕО)

Анксиозноста е доста комплексна тема, која опфаќа дури шест подкатегории на анскиозност: генерализирана анскиозност, социјална анскиозност, опсесивно комплусивно нарушување, панично нарушување, фобии, посттрауматско стресно нарушување.

За анскиозноста, веќе повеќепати сум пишувала и секако не застанувам овде.

Доколку сакате да дознаете како започна мојата приказна со анскиозноста, слободно прочитајте ОВДЕ.

Кои се нејзините позитивни страни, какво е чувството да си во постојана врска со неано и за тоа како треба да се доживуваш себеситогаш покрај линковите на болдираните црвени фрази, тогаш дефинитивно прочитај ја и Поемата за анскиозноста, паничните напади и стравови.

Колку и како знае да се развие анскиозноста, прочитај ОВДЕ.

Булингот и тоа како знае да боли, затоа знај дека не си сам.

Во продолжение погледнете го моето денешно интерву за 90 минути на Телма ТВ со Цеце Трајковска и Марко Марк! 🙂

Гостување во емисијата „90 минути“ на Телма ТВ

Posted by „Марла“ – Марија Прличкова on Friday, February 14, 2020

Марија Прличкова

©majkatiitatkoti.com  Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

Посетено 2.639 пати

AnimeBee: Tamako Love Story (Dub) anime episode Full online free at https://animebee.to anime online

Website https://animeflv.uk: Watch Please tell me! Galko-chan animeflv Episode 12 anime stream

Watch Kodomo no Jikan: Ni Gakki Episode 3

Website https://animefreak.ws: Watch Gude Crest: The Emblem of Gude animefreak Episode Full animefreak boku no hero

Dogforums: https://www.dogforums.com/members/kissanimemx.320696/#about

Gogoanimelol yolasite: https://gogoanimelol.yolasite.com/