Со пролетта си доаѓа и точакот

tocakot

Со пролетта си доаѓа и точакот – лебдечка направИја за скопските улици, со која нема шанси да заглавиш во сообраќајот. Ама – точакот прашлив од зимското чмаење во влезот, ланецот паднат, гумата издишана. Одиш кон пазарот за да го поправиш и измиеш. Недела е, а сите се тука. Еден го мие, друг го мести ланецот, пумпа гума – И НИКОЈ НЕ САКА ПАРИ!!!! Ете такво пролетно добредојде ми приреди мојата нова населба – Тафталиџе 🙂
Нека се нижат убави утра и миризливи пролетни денови, мили луѓе!

Светлана Сеси Камџијаш

Посетено 173 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeflv.uk: Watch Saint Seiya: Shinku no Shounen Densetsu animeflv Episode Full english anime

AnimeKisa Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://twistmoe.net: Watch Spirit of Wonder: China-san no Yuuutsu twistmoe Episode Full gogoanime

Descubre beqbe: https://descubre.beqbe.com/p/animeflixnl

Snupps: https://www.snupps.com/gogoanimelol