Пушиш?

– Пушиш?
– Да.
– Колку дневно?
– Три кутии!
– Колку пари е една?
– 80 денари
– И колку години пушиш?
– 15 години.
– Значи ако една кутија те чини 80 денари, а ти пушиш три дневно, што значи месечно на цигари трошиш околу 7.500 денари. За една година тоа би било околу 90.000 денари, така?
– Така.
– Ако годишно трошиш 90.000 денари, за 15 години си потрошил околу 1.400.000 денари.
– Така е..
– Да не си пушел тие 15 години и да си ги собирал парите на девизна сметка, заедно со каматата од тие 15 години сега ќе можеше да си купиш Ферари!
….
– Ти пушиш?
– Не!
– Па кај ти е Ферарито? 🙂

Посетено 2.499 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Website https://animepahe.cc: Watch School Rumble animepahe Episode 26 kissanime

Website https://animefreak.ws: Watch Gotcha! animefreak Episode Full animefreaks anime

Website https://gogoanime.be: Watch Dokyuu Hentai HxEros OVA gogoanime Episode 2 anime gogo

Forums alliedmods: https://forums.alliedmods.net/member.php?u=312641

Behance: https://www.behance.net/animefreakws/