Ти си…

Ти си..

Мојата солза неисплакана..

Ти си..

Мојата младост, сонце и месечина …

Ти си..

Неспокојот кој ме тера да живеаж…

И тогаш..

Кога од себе си се откажувам..

Ти си..

Причината што сум жива…

И погледот меѓу илјада лица…

Мрзне крвта..

Се плашам…

А толку многу те има…

Ти си…

Првата буква и последна мисла…

И тивок шепот..

Кога ќе воздивнам…

Ако не си…

Зошто боли ?…

Ако не си ?..

Зошто солзи ?…

Ако не си ?…

Тогаш што си ?…

Оливера Ш.

Посетено 134 пати

Website https://twistmoe.net: Watch Gifuu Doudou!!: Kanetsugu to Keiji twistmoe Episode 25 kissanime

Ninkuu: Knife no Bohyou (https://aniwatch.pro/m/alv8) Episode Full

Connected Episode Full

AnimeDao: Di Gi Charat Summer Special 2000 anime episode 4 online free at https://animedao.nl weathering with you animedao

Slideserve: https://www.slideserve.com/kissanimemx

Wikidot: https://www.wikidot.com/user:info/gogoanimebe