Оној што еднаш те удрил, ќе го стори тоа уште милион пати! Избери слобода! Кажи стоп на насилството!

По повод Меѓународиот ден против насилството врз жените, би ги прашала мажите што вршат тортура врз понежниот пол дали некогаш помислиле како би било кога жртва би била нивна сестра/ мајка/ ќерка? Боли?

Заборавив… Вие немате совест и чувства. Вашата сила е сразмерна со онаа на жената, па немате муда да се пресметате со некој друг маж… ЗА ЖАЛЕЊЕ СТЕ!

А, вие девојки… Запомнете! Штом еднаш некој кренал рака, ќе крене и по втор пат… Зошто сакате да останете жртва на семејно насилство? Зошто се мажите со таквите? ЌЕ СЕ СМЕНИ? НЕ!! Ќе стане уште полошо!! Бракот нема да го смени, само ќе му даде на сила да си игра со вас уште повеќе!

Избери слобода, кажи му стоп на насилството!

#FullStop

Марија Прличкова

©majkatiitatkoti.com  Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

Посетено 252 пати

TwistMoe: Cybuster anime episode 26 online free at https://twistmoe.net watch anime online

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://4anime.biz: Watch WorldEnd: What do you do at the end of the world? Are you busy? Will you save us? 4anime Episode 12 4anime to go

AnimeTV: Arashi no Yoru ni anime episode Full online free at https://animetv.cc anime tv streaming online

Tripline: https://www.tripline.net/animefreakws

Kissanimemx-95 webselfsite: https://kissanimemx-95.webselfsite.net/