НЕМА

Пред некој ден ми се јави еден стар пријател
и ме искара: дај жити сè, не ставај
такви песни на тоа фејсбукот,
нè расплака и мене и жена ми!
Му одговорив дека смртта е нашата
втора врвца (што не се сече при раѓање)
и дека уште од првиот плач
е замолкната во нас.
А он си продолжи: дај бе не ме зезај,
има ли нешто полошо од тоа да те нема,
да не можеш да гледаш телевизија?
Нема, му одговорив.

Посетено 601 пати

https://wcostream.cc anime sites

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

KissAnime: Crayon Shin-chan Movie 02: Buriburi Oukoku no Hihou anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime twitter

Uid: http://uid.me/gogoanimebe

En eyeka: https://en.eyeka.com/u/gogoanimebe