Мајсторе, шиеш ли капути по мерка?

– Мајсторе, шиеш ли капути по мерка?
– Шијам дечко, ама имаш купечки. Дури и поевтини искачаат.
– Нејќам од тие мајсторе.
– Оти бе пиле? Шо им фали?
– Купив еден лани ама не го носам. Ги правеле за самци.
– Како тоа за самци?
– Тесни им се џебовите мајсторе. Само една рака собира. Мене ми
треба за две. Мојата и нејзината.

Посетено 7.542 пати

Watch Sword Art Online: Progressive Movie - Hoshi Naki Yoru no Aria Episode 2 Preview (https://animeflix.nl/m/LezM/ep-2) at website https://animeflix.nl weathering with you animeflix

Watch Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode Preview at website https://animeheaven.pro. See more animeheaven black clover