Контејнеру!

Контејнеру,kontejneru_dzovani
дете на депонијата,
зошто си до гуша во гомна,
зошто од тебе се прелеваат гадости,
зошто никој, никогаш не те затвора,
зошто цело маало мириса на тебе?
Ти си одраз на културата на живеење:
на улицата, на градот, на државата…
Те третираат како јавен клозет
и те поганат од простаклак.
Бетер се само оние кои ѓубрето
го фрлаат надвор од тебе
и оние што те палат
за да ја гламјосаат
депонијата
во себеси.

Посетено 324 пати

AnimeDao: Vanquished Queens Specials anime episode 4 online free at https://animedao.nl the daily life of the immortal king animedao

Website https://aniwatch.pro: Watch LINK CLICK aniwatch Episode Full aniwatch.me

Watch Super Mario Brothers: Great Mission to Rescue Princess Peach Episode Full

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

Openstreetmap: https://www.openstreetmap.org/user/animefreakws

Yolotheme: https://yolotheme.com/forums/users/gogoanimelol/