Кашлаш, аутосугестивно, после се’ со короната, гуглаш симптоми и ко за беља тие се појачуваат

Кашлам сабајлево, автосугестивно после сите овие работи со короната, веднаш помислувам на неа и се преиспитувам. Гуглам симптоми, а ко за белја тие се појачуваат.

А хипохондријата е главна одлика на анксиозноста. Па нема да си дозволам да полудам.

После некое време ми текна да си поставувам прашања: ми се патува ли? – не; имам ли нови средства на сметка за луксузирање? – не. Ми се оди ли во најпознатите земји? – не.

После пола саат заборавив дека воопшто сум пребарувала симптоми.

#ЗаедноСмеПосилни #КажиНеНаКороната #АнксиозностМатерТиТијебем

Марија Прличкова-Маци

©majkatiitatkoti.com  Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

Посетено 3.797 пати

Website https://animepahe.cc: Watch Shounen Maid: Onna wa Dokyou, Otoko wa Aikyou? animepahe Episode Full watch anime online

Koukaku Kidoutai Arise: Another Mission Episode Full

ANIMEFLIX: Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen OVA anime episode 1 online free at https://animeflix.nl animeflix beastars

Barefoot Gen (Dub) Episode Full

Plurk: https://www.plurk.com/animefreakws

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/gogoanimebe/