САКАШ МОНСТРУМ ДА БИДЕШ?

Низ разговор често луѓе викаатMonsters
„ах да можам да се вратам во гимназиски
денови со овој памет„

И што ако се вратиш?
Ќе бидеш едно пресметливо детиште
што во се’ гледа некој свој интерес,
нема да се глупираш и правиш грешки?

Па целата поента на детството е тоа
да експериментираш, да се глупираш,
да плачеш и се смееш,
Како да ставиш мозок од старец
во срце на дете ?
Сакаш монструм да бидеш ?

Посетено 291 пати

Website https://animekisa.in: Watch Pokémon: Black & White (Dub) animekisa Episode 97 watch anime free

Watch Mob Psycho 100: Reigen - The Miracle Psychic that Nobody Knows (Dub) Episode Full

Animepahe: Ichigo 100% Original DVD Animation anime episode 4 online free at https://animepahe.cc anime pahe

Website https://animetv.cc: Watch Minori Scramble! animetv Episode Full anime tv freak

Imageshack: https://imageshack.com/user/animeflixnl

Addwish: https://addwish.com/Ohm6a