Здраво ќелнер, држите ли нешто органско у кафанава?

Седиме у кафана и доаѓа другар со некој братучед, нешто полу-информиран веган, тешка цепидлака.
Доаѓа ќелнерот…

-Здраво, шо ќе треба за вас дечко?
-Шо органско имате да ми препорачате?
-Имаш се, свински џиѓери, пилешки срца, шќембе чорба…се е тоа 100% од внатрешни органи!!!

 

Посетено 1.626 пати

Website https://animeheaven.pro: Watch Douluo Dalu: Shan Yu Yu Lai animeheaven Episode 13 dubbed anime

AnimeFLV: AKB0048 anime episode 13 online free at https://animeflv.uk gogoanime

Website https://twistmoe.net: Watch Battery twistmoe Episode 11 animes online

Sarazanmai (https://wcostream.cc/m/Jb0V) Episode 11

Pokecommunity: https://www.pokecommunity.com/member.php?u=972961

Mxsponsor: https://www.mxsponsor.com/riders/gogoanimebe