НИКОЛА ВАСИЛЕВСКИ

utrinsko kafe baner CRN tenokOLYMPUS DIGITAL CAMERAНикола Василевски
менаџер на Њу Медиа Груп

Ништо не е послатко од првото утринско кафе, без разлика дали го пијам во 8 или нешто подоцна, а кое по дефиниција мора да биде дома и еспресо. Последниов месец го пијам редовно пред 8, откако слатката утринска насмевка или плачот на син ми ќе ми ги отвори очите… И додека останатите се гушкаат и излежуваат во кревет, јас со првото кафе си ги почнувам дневните работни обврски се разбира со цигарче… Следното кафе ми е веќе во канцеларија со колегите или доколку работните обврски ми се надвор од канцеларија гледам да ги закажам во кафе барот Драма на ул. Македонија (моето второ дома)… а денот не се завршува без 5-6 кафиња J

Посетено 1.256 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 6

4anime biz Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

free anime 4Anime SK8 the Infinity

4 anime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 20