Мажите ден пред одмор vs. Жените ден пред одмор

Маж:

Пакува 5 пара шорцеви, исто толку маици, 2 крпи, штека цигари и 5 литри ракија. Значи спремен е.

Жена:

Пакува 100 пара купачи, па исцели, па дводелни, па танга, па полу-танга, па четврт-танга, па наочари 300 пара, па маска за шфајц-апарат, па 30 кила шминки, 800 пара сандали и апостолки, фустани, суќни, крема за на плажа, крема за у море, крема за под сенка, крема за на сонце, влошки, цел рафт книги за на плажа, уште два рафта книги за пред спиење, 400 шешири. Се пакува 15 саати и првите два дена е мртва уморна и параноична дека заборавила нешто…

 

Посетено 789 пати

AnimeFLV: Saber Rider and the Star Sheriffs anime episode 51 online free at https://animeflv.uk online anime

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

Watch Kino's Journey (Dub) Episode 13

Website https://animedao.nl: Watch Hua Jianghu Zhi Gui Yexing animedao Episode 20 food wars animedao

Profile hatena: https://profile.hatena.ne.jp/animefreakws/profile

Tawk: https://tawk.to/kissanimemx