КАТЕРИНА ТРАЈАНОВСКА

utrinsko kafe baner CRN tenokKIMBO LOGO banner

katerina1
Катерина Трајановска, моден новинар и уредник во Stylist.mk

Денот ми почнува со задолжителното јако утринско нес-кафе, а додека го уживам пред компјутер, почнува утринската рутина. Иако новинарската професија значи непредвидливост и нетипично работно време, некои нешта се сигурни – утринско кафе и проверка на е-меил, читање вести од областата на модата и дизајнот на омилените интернет дестинации, следење на „Инстаграм“ како одличен извор за модни новини и со тоа веќе ги обликувам обврските на денот. Пeриодов беше во знакот на македонската мода и 10-от по ред Моден викенд-Скопје (FWSK), манифестација која иако официјално заврши во понеделникот, за мене и за тимот од сајтот Stylist.mk денов значи финализирање на одлуката за наградите за најдобра колекција, најнадежен млад дизајнер и најдобра манекенка, кои по трет пат ги доделуваме на најуспешните на FWSK. Покрај признанието, најдобрите креатори и модел ќе добијат уникатни статуетки направени од македонски дизајнери на накит, па со колешката Ана Несторовска планираме да провериме до каде е нивната изработка. Утрово додека го организизирам агендата на денот и се радував на вечерното претставување на новата колекција на Росица Мршиќ, дизајнерката нè изненади и прати видео запис со кој премиерно онлајн ги претстави новите креации. По виртуелната ревија и уште неколку онлајн-ангажмани, се надевам на уште едно кафе во реално друштво, а и слободно време за да почнам да подготвувам предавање за жени претприемачи за настан што ќе се одржи во ноември.

Посетено 526 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime website BANANA FISH

anime freak site JUJUTSU KAISEN

AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

animefreak Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

english dubbed anime AnimeFreak Demon Slayer: Entertainment District Arc