Том Форд: Летна make-up колекција

Главната цел на на летната мејк-ап колекција на Том Форд е да се створи проsирна нијанса на кожата облеана со сонце или да се нагласи веќе постоечката.

tomfordmakeup1

Ако во пролетната колекција преовладуваат свежи и сочни црвеникави нијанси, а во летната во прв план доаѓаат крем, беж и бронзени тонови – сето тоа ќе ја нагласи потемнетата кожа од сонце која не очекува на плажа и на одмор. Ново е тоа што линијата на палетата на сенки и кармини  Eye and Cheek Compact, средството за сјај Skin Illuminator како и кремастиот Lip & Cheek Shimmer кои само потврдуваат дека се мултифункционални средства за усата и јагодичките  од еден од најголемите хитови на оваа сезона. 

tomfordmakeup2Сенка и кармин Eye and Cheek Compact

tomfordmakeup3Skin Illuminator

tomfordmakeup5Lip & Cheek Shimmer

Посетено 321 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeTV: Tenchi Muyo! War on Geminar (Dub) anime episode 13 online free at https://animetv.cc wco anime tv

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE

https://wcostream.cc wcostream pokemon

https://kissanime.mx kissanime official website

Bcmoney-mobiletv: http://bcmoney-mobiletv.com/animefreakws

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/kissanime-510883