На денешен ден пред 20 год. е пронајдено мртвото тело на Kurt Cobain

MiT [ dobra muzika banner ] 01Kurt Donald Cobain (February 20, 1967 – c. April 5, 1994)

cobain

На 5. април 1994 Kurt Cobain извршил самоубиство со пукање во глава во својот дом во Сиетл.
[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=Vvj84kxrTVI&feature=share[/youtube]

Телото на Кобејн  било откриено на 8 април, од страна на електричар кој дошол да инсталира систем за безбедност,  првично поверувал дека Кобејн спие, се додека не ја видел пушката на неговата брадата.  Големо количество на хероин и валиум беа пронајдени во телото на Кобеин.  Неговата смрт овицијално беше прогласена како самоубиство со пушка во  глава.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=fregObNcHC8&feature=share[/youtube]

Прочитајте повеќе… Inside Kurt Cobain’s $450M empire

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=Nv0X7jCfGHI[/youtube]

Посетено 257 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animedao.nl: Watch Pokemon Chronicles (Dub) animedao Episode 22 animedao seven deadly sins

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Watch Future GPX Cyber Formula Zero Episode 8

Jigsawplanet: https://www.jigsawplanet.com/kissanimemx?viewas=2e192a4174b8

Ihubbub: http://www.ihubbub.com/animefreakws