Супер летен, освежителен и здрав напиток (Видео)

Во престојните топли денови освежете се со идеално избалансираниот освежителен пијалок

recept-osvezitelen-pijalok[fblike]
[dropcap]О[/dropcap]длична идеа за вкусен и освежителен летен пијалок, а притоа е и многу здрав. Најважно е дека овој едноставен напиток не содржи никакви вештачки супстанции, така што не треба да размислувате за тоа како ќе влијае на вашето здравје.

[accordion]
[acc_item title=”Состојки:”]

  • 2 l вода
  • 1 лимон
  • 1 краставица
  • 10 ливчиња нане

[/acc_item]
[/accordion]


Состојките исецкајте ги на парчиња, налејте ја водата во голем бокал и додадете ги состојките. Пијалокот треба да одстои во фрижидер.

[button color=”#000″ background=”#9bc832″ size=”large” src=”http://pharmanews.mk/super-leten-osvezitelen-zdrav-napitok#mit_link”]Ако нешто не разбравте погледнете го видеото.[/button]

BlackUP_baner_595x90

Посетено 1.176 пати

Pharmanews.mk

Pharmanews.mk

Pharmanews.mk е портал кој обработува поширока тематика во доменот на медицина, фармација, исхрана и сл. и е наменет за широка публика која се интересира за своето здравје и исхрана со посебен фокус на медицинските работници.

AnimeHeaven: Elf 17 anime episode Full online free at https://animeheaven.pro watch anime free

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Detective Conan OVA 06: Follow the Vanished Diamond! Conan & Heiji vs. Kid! (https://aniwatch.pro/m/PNXm) Episode Full

Website https://animefreak.ws: Watch Mirai Nikki OVA animefreak Episode Full anime freaks tv

Credly: https://www.credly.com/users/gogoanimebe/badges

Vbscan fisica: https://vbscan.fisica.unimib.it/kissanimemx