Сексот да ти бил како пицата, кога е добар е добар, кога е лош пак е добар!

Сексот како обичен полов чин знае да делува необично врз нашето тело и мозок на начини на кои никогаш не сме ни помислиле.

seksot-da-ti-bil-kako-picata-koga-e-dobar-e-dobar-koga-e-los-pak-e-dobar-1

Освен тоа дека сексот е како пицата, ова се уште неколку жешки факти за сексот за кои досега не сте знаеле, иако сте ги почувствувале.

– Мозокот автоматски ве тера да имате секс со некој што ви мириса привлечно.

– Мажите чувствуваат поголема емоционална приврзаност за жените после сексот со нив отколку тие.

– Спермата претставува еден вид на течност против стареење на кожата бидејќи во себе содржи супстанција која ја затегнува истата.

– Луѓето кои сакаат перверзен секс и садо мазо играчки се психички посилни и поздрави.

– Ендорфинот кој се ослободува во телото за време на секс предизвикува еуфорија како при консумирање на опојни дроги.

– 12% од светската популација имала секс на работното место.

– Во Камасутра има 30 типови на бакнежи доколку не сте заприметиле досега…

– Слободните жени сакаат секс со зафатен маж, повеќе отколку со слободен.

– Жените кога се во овулација имаат посекси и понежен глас, а на мажите тоа им се допаѓа, но ги зачудува истовремено бидејќи се случува само еднаш месечно.

– Докажано е дека постигнувањето оргазам пред јавен говор или настап ја убива тремата.

– Дури 35% од паровите кои гледаат заедно порно филмови имаат пожежок секс, причината зошто е тоа така се уште е непозната…

– Голема е веројатноста атлетичарките и девојките кои практикуваат јога да имаат подобар секс од вас, сепак можат да направат шпага, нели?

– Доколку имате секс барем еднаш неделно, го зајакнувате имуолошкиот систем до 30%, а замислете колку ги биле отпорни на болести доколку имате секс секој ден?

– Жените имаат побујна секс фантазија од мажите.

– При секс телото лачи анти-диуретичен хормон кој ви предизвикува потешко да мокрите после секс.

– Оралниот секс е најпосакуваната “секс поза” од страна на мажите во светот.

– 80% од жените користат вибратор за да постигнат клиторичен оргазам, наместо вагинален.

– Просечен тајминг на добра секс партија според светските истражувања изнесува 37 минути.

– Сексот бил како пицата, кога е добар е добар, кога е лош пак е добар.

Посетено 3.790 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!