Поза 69 – Одиш до бунарот, без да се напиеш вода!

69_majkatiitatkoti69 или soixante-neuf е најпопуларната поза во сексот.

Мажите ја обожаваат, а исто и жените, иако малку од нив се осмелуваат да ја пробаат, но кога еднаш ќе се одлучат да го вкусат нејзиното задоволство, приказната се менува.

Тајната на оваа интересна секс поза е тоа што всушност во нејзиниот состав не влегува директниот сексуален чин.

Позата бара партнерите да се свртени еден спрема друг, во форма на бројките 6 и 9, од каде потекува познатото име 69.

Партнерот е во лежечка позиција, а девојката над него свртена со задниот дел му пружи орално задоволство, а истото го прави и тој.

Доколку сте малку покреативни и похрабри, покрај класичното орално задоволување, може да ја изненадите вашата партнерката со анално задоволување.

Тоа ќе и ја рабуди желбата за анален секс, кој што знаеме девојките не го практикуваат баш, но со доволна стимулација може да паднат во искушение.

Дополнителна стимулација исто така е допирање на градите на партнерката, во вистинскиот момент.

За возврат партнерката може да експериментира во оралното задоволување, користејќи ги повеќе рацете, јазикот и плунката.

Оваа жешка поза ќе ви донесе уште пожежок секс, доколку ја практикувате како што треба и целосно се опуштите пред партнерот.

Се препорачува да не се практикува повеќе од 10 минути, бидејќи партнерите предвремено ќе го достигнат врвот на задоволството.

Што би се рекло, ќе отидат до бунарот, а нема да се напијат вода.

Која поза е вашата омилена?

Посетено 6.155 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!