Одбрана и Заштита или Веронаука?

После све овја слике што ги изнагледавте, се поставуе прашањето:
кој предмет е поважен у школо”Одбрана и Заштита” или “Веронаука”?
odbrana i zastita ili veronauka_mome

Посетено 807 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 26 at KissAnime seven deadly sins kissanime

The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (https://animefreak.ws/m/7yJw) Episode 24 at website https://animefreak.ws anime freaks anime