НИ СВ. ЏОНИ РОТЕН НЕ МИ ПОМОГНА

„Оче морам да се исповедам, многу грешев“Glastonbury Festival 2013 - Day 4
– му викам целиот згужван во фацата
„добро Чедо Божје кога последен пат
си се исповедал?“ – прашува
„мислам никогаш, а можда ни тогаш“
„добро кажи ги гревовите“
„па се вратив дома многу пијан, ама најмногу
и многу бев гладен и жеден“
„и?“
„и го видов аквариумот и ми текна да ја испијам водата
заедно со рипките,
знете сега е модерно тоа 2 во 1, “ 3 во 1, како нескафе“
„и?“
„и тоа и го направив ама ми се слоши и повратив во фикусот“
„офф Чедо божје голем грев си направил“
„ама тоа не е се“
„што, уште има?“
„да, ми текна дека немам ризла па ги испокинав листовите
од фикусот и направив 23 џоинта
па одма издував 3“
„леле Чедо Божје“
„и ми се приспа и влегов во спална
и во креветот ја видов
жена ми со швалерот“
„и како израегира?“
„па како можам, извадил пиштол и ги изрешетав“
Попот ме гледа со ширум отворени очи и подзината уста
„и тогаш упалив светло и над креветот имаше огромна
фотографија од Фото Бимбо од едне пар во матично,
он во глупо одело
а таа во невестинска хаљина “
„и?“
„и ми текна дека никогаш не сум се сликал
во фото Бимбо,, се загледав поубаво
и видов дека не сме јас и жена ми.
Го тргнав ќебето со кои беа покриени
и укапирав дека сум убил погрешни луѓе“,
„како тоа погрешни?“
„сум влегол во погрешен стан!!!!!!“
„а колкав беше станот ?- ме прашува
па што знам, едно 50 квадрати„
„значи во живот не сум видел повеќе гревови
на толку мала квадратура“
„добро Оче, што да правам да ги исперам гревовите?“
„прво 8 саати ќе се молиш седнат на ВЦ- шоља,
ќе ми донесеш пакет зајтин ама ладно-цеден маслинов
немој некој Брилијант,Кристал и сл,
2 плави пешкири 50х50 и пакетче виледа“
„аха, а како да се молам?“
„па ќе кажуваш молитви“
„ама не знам ни една… уствари не знам
дали ова може да помине како молитва?,
Ако може ќе ја пуштам на рипит 8 саати“
-и му ја пуштам на мобилен Religion од P.I.L.,
„што?..што е ова? кој е овој?“
„па овој е Св. Џони Ротен може го знаете
од Секс Пистолс“
После 30 секунди овој посредников меѓу мене и Господ
ми прати таков злобен поглед
и душмански ми го акна телефонот од глава,
Леле на милион парчиња се скрши а нов ми беше
а ми искочија и 2 џмучки, една помала и една поголена
мада помалата и не ми стои толку лошо
некако пофраерски изгледам
Разочаран искочив од Божјиот Храм
со скршена душа и уште поскршен телефон
и тогаш ми текна дека имам уште 20 од тие фикус-џоинтите
Испафкав 5-6,, другите ги шитнав
и сега сум пун кеш
„кафани чекај те ме еве доаѓам“- викнав колку што ме држи глас
и влегов во првата
После тоа на ништо не се сеќавам,
имам дупка во меморијава

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=LvUdVbGmzFI[/youtube]

Посетено 571 пати

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

free anime online AnimeFreak Mother of the Goddess’ Dormitory

sites to watch anime Hunter x Hunter (2011)

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 39

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

AnimeFreak Boruto: Naruto Next Generations