Најзагадената Река Во Светот


Ова е реката Цитарум во Индонезија, позната како најзагадената река во светот. Таа е од големо значење за жителите на Западна Јава. Водата ја користат за земјоделието, рибарството, индустријата, канализацијата. На реката се инсталирани три хидроцентрали кои ги снабдуваат со електрична енергија областите на Бандунг и Голема Џакарта.
Посетено 2.046 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch DARLING in the FRANXX Episode 17 at GoGoAnime gogoanime tv kissanime

Naruto: Shippuden (https://animeflix.nl/m/RlK) Episode 500 at ANIMEFLIX animeflix netflix