На денешен ден станав БЕБЕ

zoki-bebe-pocetna_majkatiitatkoti
Само што се родив ми дојде да викнам:
„а бе докторе, пушти парново појако
или врати ме назад, скроз измрзнав,
па крај на ноември е, имај милост, имаш ли ти деца?“
Ама си преќутев пошто уште не знаев да зборам
а тогаш мајка ми ме гушна, ме стопли
и додека паѓав во првиот сон си помислив:
„леле едвај чекам да пораснам,
да почнам да пијам и пушам ,
женски да бркам и бељи да правам
а до тогаш…до тогаш ќе јадам чоколада,
па да, баш убаво ми текна, осеќам La vita ќе биде bella

[button color=”#000″ background=”#fff” size=”large” src=”http://majkatiitatkoti.com/prikaski-za-mali-deca/zoki-panker/”]Можеби ќе ве интересира повеќе од истиот автор[/button]

Посетено 947 пати

Website https://gogoanime.be: Watch Tamayura: Hitotose gogoanime Episode 12 watch anime free

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

AnimeKisa: The Mystic Archives of Dantalian anime episode 12 online free at https://animekisa.in watch anime

Watch anime online for free at 4Anime persona 4 animation crunchyroll

Diigo: https://www.diigo.com/profile/gogoanimebe

Tldrlegal: https://tldrlegal.com/users/kissanimemx