Месечината Пријде Најблиску До Земјата И Стана “Крвава” (Видео)

[fblike]mesecina zemja_majkatiitatkoti
Во раните утрински часови на 28 септември, Месечината достигна Perigee, точка на патеката во која е најблиску до Земјата
Само еден час подоцна, дојде до потполно затемнување, а ретката комбинација на двата небесни настани ја предизвикани т.н. “крвава Месечината” – феноменот кога делумно затскриената месечината сјае со црвена или портокалова боја.
Само час по најсветлиот миг, сенката на Земјата во потполност ја затскри, а таа поради специфичната рефракција на сончевата светлина стана црвена.

Посетено 805 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AniMen: Triton Force (https://animebee.to/m/88v5) Episode Full

Website https://animeheaven.pro: Watch Tiger & Bunny (Dub) animeheaven Episode 25 animeheaven dragon ball z

Website https://animekisa.in: Watch Summer Wars animekisa Episode Full watch anime

Website https://animedao.nl: Watch Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion (Dub v2) (Dub) animedao Episode Full i want to eat your pancreas animedao

Intensedebate: https://www.intensedebate.com/profiles/animeflixnl

Pokecommunity: https://www.pokecommunity.com/member.php?u=972961