„Љубовници“ Во Драмски

[fblike]„Има многу љубов во претставата и за претставата“. – Драган Спасов – Дац
ljubovnici
“Љубовници” урбана љубовна приказна по сценарио и режија
на Катерина Коцевска.
Сценографија, Филип Гулевски.
Дизајн, Горјан Донев.
Сликар, Ѓорѓи Ѓорѓиевски.
Актерска екипа:
Биљана Беличанец – Алексиќ, Драган Спасов – Дац, Зоран Љутков,
Маја Вељковиќ – Пановска
 27 ми февруари, претпремиера
28 ми февруари, премиера
2ри март, прва реприза
Почеток 20 часот
Резервации на тел. 076 434343
Посетено 466 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch Gudetama Episode 300

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

WCOStream: Spirit Warrior anime episode 2 online free at https://wcostream.cc wcostream spongebob

AnimeBee: Bleach the Movie: The DiamondDust Rebellion anime episode Full online free at https://animebee.to watch anime online

Qiita: https://qiita.com/gogoanimelol

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/gogoanimelol/