Кејт Бланшет: Од бездомничка до примабалерина

Повеќе лица на познатата актерка

kejt blanset-pocetna_majkatiitatkoti

Добитничката на две престижни филмски награди Оскар уште еднаш покажа дека лесно може да се трансформира во било кој  карактер
Убавата актерка Кејт Бланшет стана ѕвезда на новиот уметнички проект. Берлинскиот уметник Julian Rosefeldt кој ќе ја отвори изложбата наречена “Манифестот” во Австралија на 9. декември, направи проект во кој главна протагонистка е Кејт Бланшет. Во неколку различни ликови ја ја прикажа трансформацијата на актерката во улогите на бездомничка, примабалерина, рок-ѕвезда, учителка, телевизиска презентерка и многу други. Колку вешто го пренесе изгледот, емоцијата и расположението на карактерите може да ги види на фотографиите, а изложбата ќе биде представена во форма на видео инсталација и фотографија во движење. Фасцинантно.

tumblr_nxrfjt2ZbD1svfiimo1_1280__2

Посетено 1.361 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Hana no Zundamaru: Junk (https://aniwatch.pro/m/g1Yd) Episode 3

Website https://animekisa.in: Watch Code Geass: Akito the Exiled - The Wyvern Divided (Dub) animekisa Episode Full free anime

Animepahe: Toradora! anime episode 25 online free at https://animepahe.cc online anime

AnimeHeaven: Otogi Zoshi: The Legend of Magatama (Dub) anime episode 26 online free at https://animeheaven.pro sites like animeheaven

Misterpoll: https://www.misterpoll.com/users/1386717

Linkhay: https://linkhay.com/u/gogoanimelol