Јас имав 17, а таа 26 и маж, ова е нашата приказна

Shot of a passionate young people in love.

За да ве воведам целосно во прикаската накратко да се запознаеме.

Јас сум средно високо крупно момче со плава коса, сини очи и доаѓам  од провинција како што не нарекуваат лугето од главниот град.

Во Скопје дојдов да учам ама работите се измешаа. Сега имам 19 години и уште сум средношколец воедно и тинејџер.

Прикаската се случи кога имав 17 години.

Беше едно здодевно петочно попладне кога цимерите си имаа заминато дома, а мене пошто и дома не ме сакаат бев останат на викенд овде.

Тогаш дојде еден другар со прашањето што ке правиш вечер? Му одговорив како од пушка  што ќе правам.

Ќе дремам како мисир во таа соба во која се е од времето на дедо ми. Ми предоложи да излеземе со едни девојчиња.

Прифатив, дојде вечерта се истуширав се пицнав, арно ама заборавив да се избричам, не знам дали беше добро или лошо, за тоа ќе дознаеме подоцна.

Кога стигнавме пред клубот ми рече влагај ене ги девојчињата со кои сме договорени.

Ги имаше 5 на број, прво се вкочанив со помислата што муабет ќе правам  али кога видов дека не се од родот на Ајнштајн се опуштив и си порачав една дупла пијачка, ја стегнав на екс.

После неколку испиени дупли кога крвта тече низ алкохолот ми се одврза јазикот и почнав да ги смеам до солзи али ни една од нив не ми се свиѓаше.

Шарајќи така со погледот ми го привлече вниманието една постара типка која застана на нашата маса и се поздрави со сите.

За момент помислив дека халуцинирам, али одамна знам дека не ставаат дрога у пијачките, кој е будала да ти стави дрога у пијачка.

Вечерта минуваше, а другаров мој замина со една од девојките во неповрат, му звонев али не ми крена изгледа ги креваше нозете на таа па не можеше да го крене телефонот.

Вечерта кога веќе помина музиката, моравме да се разнесеме кој од каде е.

Јас и постарава типка тргнавме во ист правец кога после кратко ме праша каде живеам и ме понуди да ме префрли со колата.

Наместо да ме префрли, ме однесе кај неа дома, односно сам се однесов.

Ме праша колку години имам, се замислив и според нејзиниот изглед ми изгледаше на 26 годишна, па и реков 27.

Таа климна со главата и продолжи да ме испрашува дали знам да возам.

Да не испаднам глуп дека не знам да возам а имав ,,27,, и реков да, па за несреќа ми ги фрли клучевите од бемберот и рече вози.

Се усрав у гаќи ама кога веќе глумиш фраер глуми до крај, тргнавме и стигнавме кај неа кога ме понуди да влезам на по едно виски.

Си реков ајде да влезам и така нема што да изгубам, до 5 часот не смеам да се вратам во интернат.

Влеговме кога гледам внатре се поскапо од мене како по филмовите, хотел со 5 звездички, таа отиде да донесе нешто за пиење, јас се раскомотив, а потоа ми рече дека ќе одела да се истушира набрзинка.

Си ја наполнив чашката си запалив цигара и го пуштив телевизорот што повеќе личеше на платното во cinepexx одколку на телевизор за дома ама нема врска кој го ебе телевизорот, седејки така се свртев назад и што да видам таа по гаќи и прслук, очите ми излегоа а вилицата ми падна до земја, од цигарата ќе си ги изгорев панталоните.

Таа се насмевна и дојде кај мене ми седна во скутот ми ја стави раката на нејзината половина и ме почеша по неизбричената брада која ми помогна при лажењето за возраста.

Ме праша дали сакам да ја добијам ноќта која никогаш нема да ја заборавиш цел живот, ништо не одговорив, а со тоа што не побегнав означуваше дека сакам.

Си ја наполнив до врв чашиката, ја екснав и од тој жолт алкохол почна да ми плаче џигерот, последно што го паметам е дека легнав на еден кревет а таа легна врз мене.

Утрото очите ми ги отвори сонцето, лежев на истиот кревет од синоќа барем се надевам дека е така гол како од мајка роден, излегов од собата и ете ти ја принцезата облечена само во гаќички кога ме виде се разочара и извика еј сакав да те изненадам со доручек во кревет, на тоа одговорив чекај да мочам и ќе се вратам во кревет, а ти дојди и разбуди ме со доручекот.

Насекаде во куќата имаше слики од неа и некој си постар човек не знаев дали и е дечко или татко а и не сакав да прашам, така си ветив бидејќи кур ме болеше кој е само да не се врати во скоро време.

Денот ни помина монотоно, секс, алкохол, цигари и јадење што би рекле моиве од кревет на маса.

Ја сретнав после неколку месеци со тој дечко и ли татко и ли кој и да е во исто кафуле, а кога ме виде замина во тоалет и на враќање скришно ми тутна салвета со порака во рака.

Беше одличен и уште си, само да не лажеше дека си повозрасен. Иначе маж ми ти ја најде кутијата родео меко и ме праша од каде дошла па морав да се распушам родео меко после тоа.

Ако сакаш знаеш каде да ме најдеш и кажав со поглед и заминав.

Од тогаш поминаа две години и уште ме нема најдено, изгледа сопругот слабо и иде на деловни патувања.

Посетено 31.753 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!