Имагинарна

imaginarna_pocetna_majkatiitatkoti

Кибритариме под цигарите,
истураме надеж во чашите.
Ќе си ги кажеме тајните,
ќе си ги покажеме гаќите.
Знаеме дека ќе се сакаме
но не брзаме да се бакнеме.
Твојот јазик нема клиторис,
мојот не престанува да меле.
Еден до друг со разбирање
или еден во друг со стенкање? –
никој не знае што е подобро
Ќе водиме љубов – денеска,
утре, до година…
Но муабетот ни легна а тоа
ептен ретко се случува.
Немој да ме сфатиш погрешно,
со некоја друга веќе вторпат
ќе водев љубов.
Но ова, сега, со тебе,
ретко се доживува.
Имај трпение, те молам,
ќе водиме љубов кога
ќе немаме што да
си кажеме.

jk banner grcija

Посетено 675 пати

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King Episode Full

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Tono to Issho: Ippunkan Gekijou (https://animetv.cc/m/wRjP) Episode 12

WCOStream: Honkai Impact 3 The Animation - Everlasting Flames [Chinese Dub] anime episode Full online free at https://wcostream.cc dubbed anime

Scholar google: https://scholar.google.com/citations?hl=vi&user=rC2XXE4AAAAJ

Pokerinside: http://www.pokerinside.com/profiles/view/435091