Фчерашни Новости – Сезона 3, Епизода 11 (Видео)

fn3[fblike]

„Болнички Survivor“ е новото реално шоу кое се снима во Македонија. Екипата на „Фчерашни новости“ ексклузивно присуствуваше на снимањето на почетокот на хит-шоуто, во кое шест кандидати ќе се борат да ја освојат главната награда. Сѐ што треба да направат е да го преживеат македонското здравство цели три месеци.
Покрај овој ексклузивитет, „Фчерашни новости“открија и:
–          Што подготвува владата во сенка?
–          Анализа: Има ли фалсификувани лекови во Македонија?
–          Која е серијата што ќе ја стави Македонија на мапата на Холивуд?

 

Епизодата 12 на „Фчерашни новости“ веќе се крчка…
Дотогаш следете ги Фчерашни Новости на:  Фејсбук , Инстаграм  и Јутјуб 

595х90 px-01

Посетено 254 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!