Еднаш скршено, повторно залепено, никогаш повеќе исто како претходно

ednas-skrseno-povtorno-zalepeno-nikogas-isto-kako-prethodno-1Утрото мирисаше на изгорена љубов, но сепак останало она жарче кое пламтеше топлејќи ги нашите раце една во друга.
“Се можеше да биде поразлично, знаеш?”
Тие зборови ми ги распараа ушите, знаев дека е во право, но што можам јас кога не сум виновна, тој ме оставаше безброј пати, а јас го оставив само еднаш, го оставив и заминав со друг, знаејќи дека повторно ќе му се вратам.
Еднаш скршено, повторно залепено, никогаш повеќе исто како претходно…
Посетено 5.854 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 Episode 3 at website https://crunchyrollfree.com. See more free crunchyroll premium account

The Day I Became a God Episode 12 at AnimePlanet anime planet manga recommendations