Дете, донеси еден бокал лубрикант и дај на кафаната шо пие…

Дремеме у кафанче,  влегува една легендарна маалска боемчина, седнува сигурен у себе и со никотински баритон му вика на ќелнерот:

-Дете, донеси едно бокалче лубрикант и дај на кафаната шо пие!!!

Ќелнерот, нов, збунето прашува:

-Не служиме лубриканти тука господине…

”Господинот”:
-Дечко, ваљда си нов тука, тоа ни е маалски жаргон за бокалче ракија, да подмачка за наредните два-тринаесе пивца, мисли малце….

Посетено 729 пати

Website https://wcostream.cc: Watch Tekken: Blood Vengeance (Dub) wcostream Episode Full anime sites

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Sam to Chip no wa Hachamecha Dai Race (https://animetv.cc/m/4LKk) Episode Full

Website https://twistmoe.net: Watch Japan Sinks: 2020 twistmoe Episode 10 anime

Giveffect: https://www.giveffect.com/users/1022848-kissanime

Fr ulule: https://fr.ulule.com/animefreakws