Батка, ако сакаш тужи ме, јас не ја вадам…

Кога сосема случајно ќе налеташ на голем фан на К-15 во Мелбурн…

batka auto_majkatiitatkoti[fblike]

Васко Тодоров сосема случајно налетал на младо момче кое е голем фан на  К-15, a особено го обожува ликот на БАТКА, тоа е и причината зошто регистарската табличка на неговиот Голф го носи тоа име.
Краткиот разговор се одвивал вака:
– Батка, ако сакаш тужи ме, јас табличката не ја вадам
– Напротив, на мое огромно задоволство имаш комплетни авторски права бе БАТКА.

595x90

Посетено 8.552 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!