Почнав со метење двор: Мицкоски во Еден на Еден (ВИДЕО)

Христијан Мицкоски ќе биде гостин во новата епизода на „Еден на Еден“, во недела од 18.30 на Канал 5 телевизија.

Жаре и Мицкоски ќе изиграат фудбалче, еден на еден, но, тоа не е единствениот предизвик кој лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ќе го прифати.

Интересна изјава даде Мицкоски во моментот кога Жаре и екипата му подготвија музички квиз, погодување на песни. На почетокот на хитот „We Will Rock You“, тој рече: „ Ова ќе се случи на 12 април“.

За крај Жаре го праша дали се слуша со Никола Груевски.

„ Кој Никола? Има еден Никола од Кисела вода. Не се слушам со него“, одговори Мицкоски. Дел од муабетите се посветени и на неговото семејство, сопругата и синовите, а раскажа и приказни од тоа како почнал.

„ Првиот ден кога отидов на работа, среден, стокмен, шефот ми дава метла и ми вели: Ајде да го изметеш дворот. Денот си го завршив професионално. Метев цел ден“, раскажа Мицкоски за своето прво работно место.

Дел од емисијата која ќе ја гледаме во недела, погледнете во најавата:

Посетено 1.081 пати

AnimeFLV: KenIchi: The Mightiest Disciple OVA anime episode 11 online free at https://animeflv.uk free anime online

AniWatch: Six God Combination GodMars: The Movie anime episode Full online free at https://aniwatch.pro animes online

Website https://kissanime.mx: Watch Giant Robo kissanime Episode Full kissanime demon slayer

Website https://animedao.nl: Watch Kaito x Ansa animedao Episode Preview animedao twitter

Hub docker: https://hub.docker.com/u/gogoanimelol

Tourism gov: https://www.tourism.gov.za/Lists/Site%20Feedback/DispForm.aspx?ID=143955