70 мисли кои и минуваат низ главата на секоја девојка кога бикини сезоната е на праг

Дали ви звучи обесхрабрувачки моментот кога ќе сфатите дека летото пристигнува…?

Можеби и ви изгледа далеку, но девојките знаат дека тоа е минимумот кој им е потребен за да се вратат во форма.

Пред неколку недели можеби ги прескокнувавте часовите по аеробик, но сега сте свесни дека веднаш морате веднаш во теретана.

Уште поважно е што сега е крајно време да обратете внимание на вашиот режим на исхрана, а тоа значи да кажете чао на пржените компирчиња и да почнете да користите повеќе зеленчук и овошје. Звучи забавно? Па и не баш.

hrana tatatatta

Добро е што доаѓа ново годишно време и можете да ја обновите гардеробата.

Почетокот на здрав режим на живот не е секогаш лесен, но сепак ќе си олесните ако крајните резултати ве наградат и конечно можете да ги испробате модерните костими за капење.

Верувам дека не сум само јас онаа која мисли дека сето тоа вреди само за да ни послужи како изговор за да купиме нова облека.

Значи, сите ние кои имаме некаква почетничка паника пред престојната сезона, ова се мислите кои ни поминуваат низ глава:

1. По ѓаволите.

2. Срање.

3. Ух.

4. Нема шанси.

5. Ова мора да е некаква лоша шега.


6. Морам да ги искористам сликите од Facebook од претходното лето за мотивација.

7. Боже, зошто ли помислив дека ова е добра одлука?

8. Ми се допаѓа тој костим за капење, се прашувам каде ли ми е сега?

9. Дефинитивно треба да го побарам костимот за капење во фиоките.

10. Нема што да правам, ајде малку да изигравам манекенка.


11. По ѓаволите, не можам да се вовлечам во половина од гардеробата…

12. О боже, ќе морам да почнам да вежбам по два пати на ден.

13. Уште колку има до летото?

14. Времето може да биде и лошо, веројатно треба да побарам и наметки.

15. Кого залажувам јас? Ова се ужасни сфаќања.


16. Прегладнев.

17. Зошто секогаш толку многу ми се јаде?

18. Можеби токму тоа е мојот проблем.

19. Дефинитивно тоа е мојот проблем.

20. Зошто гумените бонбони не можат да бидат здрава храна?!?!?!


21. Зарем треба да престанам да пушам марихуана?

22. ХАХХАХАХХАХАХА

23. Никогаш нема да заспијам.

24. Или да се одморам.

25. Или пак да ги толерирам луѓето доколку направам нешто такво.


26. Дали тоа значи дека повторно ќе морам да почнам да се депилирам?

27. Немам ниту волја ниту трпение да се замарам со сето тоа.

28. Ако не знаете добро да го припремите восокот, може да ви останат белези.

29. Ух, не можам ниту да размислувам за тоа во овој момент.

30. Со тоа барем ќе си ги зголемам шансите да легнам некој.


31. Значи треба да почнам со купување на нови гелови за туширање.

32. Хм! А што се ќе морам да жртвувам?

33. Мислам дека најдобро би било тоа да се продавниците со прехранбени продукти.

34. Апсолутно не, не би можела да се откажам од храната, кого зезам јас?

35. Збогум на пицата…


36. Се прашувам каде прво да одам на одмор!

37. А дали ќе можам да си дозволам одмор ако го имам во предвид фактот дека само горниот дел од костумот за капење чини цело мало богатство?

38. Размислувам за долен дел!

39. Мислам дека прво ќе отидам на нудистичка плажа.

40. Верувам дека ова е доволна мотивација за да отидам во теретана.


41. Зошто нездравата храна не може да биде и здрава храна?

42. Нема да ми биде проблем да се откажам од пицата.

43. Ако ме прашувате мене, пицата е незаменлива.

44. Но нееееее, јас ќе почнам да живеам здрав живот во иднина.

45. Донесете ми од она невкусното!


46. Кого се обидувам да залажам јас?

47. Можеби ќе јадам омлет за доручек и салата за ручек, но кога ќе дојде време за вечера ќе побарам чизбургер.

48. Дадете ми и пржени компирчиња!

49. И диетален сок…

50. Полна сум со контрадикторности.


51. Сите сакаат девојќи кои јадат, не знам зошто луѓето се уверени во спротивното.

52. Потребно ви е нешто до што ќе се држите.

53. Што мислите зошто Ким Кардашијан има толку многу следбеници на Instagram.

54. Не е поради тоа што нејзината коса крие не знам какви тајни.

55. Се прашувам дали е поради тоа што нејзиниот задник е…


56. Уф, посакувам да имав задник како нејзиниот.

57. Претпоставувам дека треба да направам неколку вежби клекни- стани.

58. Знаете како велат- Не плачете по момците, повежбајте малку и направете да ве посакуваат.

59. Зарем Џенифер Лопез еднаш не рече дека тајната за прекрасен задник е да јадете ориз.

60. Доста аргументи, ајде конечно да го направам тоа.


61. О не, дали тоа значи дека ќе мора да почнам да готвам?

62. Ќе морам да набавам противпожарен апарат, ако некогаш се обидам да готвам.

63. Извинете соседи, можеби изгледам малку чудно.

64. Ако храната е зелена, значи дека е здрава, така ли?

65. По ѓаволите, единствено зелена работа во мојот стан е она што го пушам секоја вечер пред спиење.

66. Потребно е да си најдам партнер за во теретана, тоа многу ќе ми олесни.


67. На тој начин можам да се издувам во теретаната.

68. Изгледа дека ми е потребно членство за во теретаната.

69. Ок, доста се изговори, сфатив во што е поентата.

70.Погледни! Бесплатни колачиња!

Посетено 5.467 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime to watch AnimeDao The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

stream anime online Attack on Titan Season 2

AnimeDao Hunter x Hunter (2011) (Dub)

AnimeDao My Hero Academia Season 5 (Dub)

stream anime online Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc