6 пати кога задолжително треба да имате секс

Сексот е активност која релаксира, опушта и е добра за телото како и за и психата на човекот.
Овие неколку предности би требло да ве убедат да го практикувате почесто како и овие 6 ситуации во кои треба задолжително да имате секс.
Кои се тие откријте подолу…

6-pati-koga-zadolzitelno-treba-da-imate-seks-1[fblike]

1. Пред одење на работа
Наместо да станувате порано за да се спремите психички за работниот ден, оставете тоа сексот да го направи за вас.
Верувајте дека ќе бидете повеќе продуктивни и релаксирани во текот на работното време.

2. Наутро
Не за џабе рекле дека утринскиот секс е најдобар, а доколку не сте го пробале досега, време е да го направите тоа.
Нема поубав почеток на денот од секс почеток на денот.

3. Кога времето не е убаво
Без разлика дали врне, грми или е тмурно и загушливо, вие искористете го ова време за секс.
Што би правеле друго на такво време?

4. После вежбање
Додека телото  е се уште во кондиција добро е да ја искористите таа кондиција во кревет.
Секот после вежбање е посебен бидејќи мускулите се повеќе флексибилни, а телото поеластично.

5. Кога имате лош ден
Разубавете го со секс…

6. После опасна ситуација
 Без разлика што дефинирате како “опасно” во вашиот живот, откако ќе го направите намерно или ненамерно, намерно имајте секс за да се релаксирате после опасноста која сте ја почувствувале.
Добро е познато дека сексот ослободува од стрес!
Посетено 13.025 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!