30 Прашања Кои Мора Да Ги Поставите Кога Влегувате Во Нова Врска

[fblike]

30-prasanja-koi-mora-da-gi-postavite-koga-vleguvate-vo-nova-vrska-1Никогаш не можеме да бидеме сигурни со каков човек влегуваме во врска се додека не поминеме подолго време заедно со него и ги набљудуваме неговите реакции, размислувања и дела.
Но и покрај тој период поминат со новиот партнер повторно не можеме да бидеме сигурни дека партнерот е баш онаков каков што се претставува.
Поради тоа за полесно запознавање во врската треба да му поставуваме директни прашања на нашиот партнер и да го запознаеме подобро од неговите одговори.
Ова се тие 30 морални прашања кои мора да се постават
кога влегуваме во нова врска.
1. Што те прави да се смееш како нездрав? Кога последен пат си се смеел како нездрав?
2. Ако би добил шанса да купиш карта во еден правец за некоја локација низ светот и никогаш да не се вратиш повеќе, која би била таа локација и зошто си ја одбрал баш таа?
3. Ако би требало да смислиш некој сладок прекар за мене, кој би ти паднал прв на памет?
3. Дали пиење на три чаши вино те прави повесел или потажен?
5. Ако би добил шанса да патуваш низ светот на 5 различни дестинации, кои би ги одбрал?
6. Кога бил последен пат кога си глумел вештачка насмевка и зошто си го сторил тоа?
7. Каде се гледал себеси на 83 години?
8. Што би сторил/а кога би се здебелил/ а многу?
9. Што ти се допаѓа кај еден маж/ една жена?
10. Дали мислиш дека кучињата треба да спијат на кревет?
11. Како ти е кога некој друг ти јаде од чинијата понекогаш?
12. Кои се твоите топ 3 сексуални фантазии?
13. Како би реагирал кога би настанал период на тишина помеѓу нас?
14. Кога би можел да имаш секс со некој актер кој би го одбрал?
15. Што е она што го сакаш најмногу кај себеси?
16. Дали Плутон би требало да се рачуна за планета?
17. Ако би извршил убиство, што би сторил прво и како би се извлекол од него?
18. Која е најлошата работа која ја имаш направено во животот?
19. Кои се трите нешта на кои размислуваш пред да заспиеш секоја вечер?
20. Што би направил кога во светот би настапила Зомби апокалипса?
21. Што мислиш за машка/ женска мастурбација и што би сторил доколку јас мастурбирам пред тебе?
22. Дали мислиш дека некогаш твојата мајка те заебала за нешто?
23. Ако постои Господ зошто постојат толку многу страдања во светот?
24. Кога бил последниот пат кога си пател навистина?
25. Кои се 5те особини кои ги бараш кај еден партнер?
26. Што е она што го мразиш кај себеси?
27. За што лажеш најчесто?
28. Што значи љубовта за тебе?
29. Кои се твоите психички, лични и емоционални граници?
30. Кое е прашањето кое би сакал да ти го поставам следно?
Посетено 5.232 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!