25 Години Од Филмот “Pretty Woman”

Да се ​​потсетиме на најдобрите сцени

pretty woman_majkatiitatkotiИако од премиерата поминаа точно 25 години, филмот
“Убава жена” и денес жените го сметаат како една
од најомилените романтични  комедии

Жените едноставно полудеа за комбинацијата на убавиот Ричард Гир, кој кон крајот на 80-тите и 90-тите беше еден од најголемите холивудски секс симболи и новата млада убавица со заразна насмевка и големи кафени очи, Џулија Робертс. Филмот имаше неверојатен успех и ја катапултираше Јулија Робертсво во едно од најжешките нови лица, што конечно ја доведе до статус на омилена американка и најдобро платена холивудската актерка. Целосната екипа на филмот за прв пат по 25 години се собра за да го прослави големиот јубилеј во рамките на американската емисија “Today Show“.
Погледнете некои од омилените сцени од оваа необична љубовна приказна.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=Nu3x5SZrMHo[/youtube]

 

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=V10B7hlvHlk[/youtube]

 

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=u0Suo8Gshk4[/youtube]

 

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=kYZu-pEODnQ[/youtube]

 

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=91ET3y4q5Os[/youtube]

 

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=DIl-h6IQKn0[/youtube]
Посетено 1.871 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!