15 Причини Зошто Текилата Е Супер За Вас

15-pricini-zosto-tekilata-e-super-za-vas-1Љубовта кон алкохолот не познава граници, а доколку вие ја одберете текилата за сакање сигурно и вие нема да имате граници.
Таа е едноставно незаменлива поради овие 15 причини кои ќе ве натераат да ја засакате уште денес.
1. Ви помага да го намалите крвниот притисок

2. Помага при слабеење

3. Не предизвикува мамурлук

4. Не предизвикува гадење и повраќање

5. Ви го намалува холестеролот
6. Текилата лекува настинка

7. Таа ја намалува болката во главата/ телото или болката од скршено срце

8. Делува како бариера од дрога односно прави антинаркотична бариера во организмот

9. Им помага на дијабетичарите да го намалат шеќерот во крвта

10. Ви дава храброст

11. Не ви предизвикува надуеност на стомакот за разлика од водката и пивото

12. Ви го прави позабавно излегувањето со пријателите

13. Луѓето на забави кои пијат текила се најзабавни

14. Го чисти дебелото црево на посебен начин

15. Ве опушта и ви помага да заспиете полесно, а тоа ретко кој алкохол го може после пиење

Text-to-speech function is limited to 100 characters
Посетено 5.123 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!