11 лекции за сексот кои ги научивме од “Sex and the City”

Сексот и градот никако да избледне, девојките едноставно ја обожаваат!
11-lekcii-za-seksot-koi-gi-naucivme-od-sex-and-the-city-1

[fblike]

 

Покрај лекциите за пријателството, семејството, работата и врските, Бредшо и нејзините добро познати три пријателки – Миранда, Саманта и Шарлот ви одржаа 11 лекции за сексот низ серијата на кои можеби не сте обрнале внимание.
Тоа се следните…
И покрај убавата врска со партнерот сексот може да биде катастрофален
…за разлика од сексот со некој што не го познавате и го гледате како лошо момче
Никогаш не практикувајте секс со оженет бивши дечко
Секој има свој фетиш во сексот
…и постојат личности кои не се срамат да ви ги кажат своите фетиши
Редовниот секс е добар за здравјето и влијае позитивно врз расположението
Мажите ќе сакаат секс со вас иако се облекувате пристојно како Миранда Кер
Сексот пред брак е дозволен
Жените со годините стануваат посекси, за разлика од мажите
Жените не сакаат да гледаат порно со својот партнер пред секс
Не практикувајте секс со било кој само за да го преболите бившиот
Што научивте вие од серијата Сексот и Градот?
Посетено 3.622 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!