Игор Џамбазов: Лажно време (Видео)

Си имаме море несолено
Си имаме поле неорано
Си имаме народ за броење
Си имаме жени доилки
Си имаме семе изртено
Сè си имаме
И време за распродажба
И деца за прокуда
И сонце што не заоѓа
Си имаме море несолено
Си имаме многу татковини
Сè си имаме
А утре
Можеби народ ќе немаме

Лажно време – Раде Силјан
Скопје 1990

©majkatiitatkoti.com  Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

Посетено 1.260 пати

TwistMoe: NG Knight Ramune & 40 anime episode 38 online free at https://twistmoe.net free anime

GoGoAnime: Maze: The Mega-Burst Space OVA (Dub) anime episode 2 online free at https://gogoanime.be steins gate gogoanime

Watch Sukisho Episode 12

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Sketchfab: https://sketchfab.com/animefreakws

Helpforenglish: https://www.helpforenglish.cz/profile/207287-kissanimemx