Игор Џамбазов: Лажно време (Видео)

Си имаме море несолено
Си имаме поле неорано
Си имаме народ за броење
Си имаме жени доилки
Си имаме семе изртено
Сè си имаме
И време за распродажба
И деца за прокуда
И сонце што не заоѓа
Си имаме море несолено
Си имаме многу татковини
Сè си имаме
А утре
Можеби народ ќе немаме

Лажно време – Раде Силјан
Скопје 1990

©majkatiitatkoti.com  Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

Посетено 1.121 пати

AniWatch watch anime free: That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 24

KissAnime kissanime site closed: The Misfit of Demon King Academy Episode 13